kDozrel čas na elektromobilitu. Objavte komplexné riešenia čisto elektrických modelov Volkswagen, zistite ako e-autá fungujú a vyskúšajte elektromobily v každodennom živote.

 

AUTOMAX PLUS s.r.o. - autorizovaný predajca elektrických vozidiel Volkswagen na Slovensku

banner elektromobilita


Ako ďaleko zájdete s elektromobilom?

Čisto elektrické vozidlá Volkswagen majú dojazd 160 kilometrov (e-up!) až 190 kilometrov (e-Golf). Vo väčšine prípadov to stačí. Pretože okolo 80 percent všetkých vodičov v Nemecku, od denne dochádzajúcich zamestnancov až po tých, čo jazdia veľa, prejdu autom za jeden deň menej ako 50 kilometrov.*

V zime dojazd síce klesne, pretože musíte kúriť. No pri brzdení a jazde na voľnobeh, teda pri jazde bez pohonu, sa batéria dobíja. Automobily s e-motorom sú jediné vozidlá, ktoré dokážu pri jazde získavať energiu späť.

Electric2Nabíjať namiesto tankovať. Ako to vlastne funguje?

Akumulátor automobilu sa nabije takto – Váš elektromobil nabíjete jednoducho aj prostredníctvom normálnej elektrickej zásuvky. Dôležité pritom je, že elektrická zásuvka a elektroinštalácia musia byť odborne preskúšané a v bezchybnom stave. Večer potom necháte vozidlo jednoducho nabíjať a ráno jazdíte s plne nabitou batériou. Rýchlejšie viete nabíjať s nabíjacou stanicou, ktorú si môžete objednať u predajcov Volkswagen. Najrýchlejšie nabíjanie poskytujú verejné nabíjacie stojany s jednosmerným prúdom.

Od toho, kde vozidlo nabíjate, závisí aj dĺžka nabíjania. Nabíjanie môže trvať od menej ako 30 minút až do 12 hodín (e-up!).

– Domáca elektrická zásuvka: 10 až 12 hodín
– Domáca nabíjacia stanica: 6 až 8 hodín
– Verejná nabíjacia stanica CCS: až 30 minút.

Nabíjací kábel pre normálnu elektrickú zásuvku máte vždy so sebou. Pre rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom existuje combo konektor, ktorým disponujú verejné rýchlonabíjacie stojany. „Combined Charging System" (CCS) je celosvetovo uznaný ako štandard.

Koľko ušetrím?

Elektromobily neprodukujú pri jazde („Tank-to-Wheel") žiadne emisie. Ak pochádza elektrická energia výhradne z obnoviteľných zdrojov, jazdí potom elektromobil („Well-to-Wheel") takmer s nulovými emisiami.

Tank-to-Wheel
(od tankovania až ku kolesu)
Emisie počas jazdy samotnej. Každé auto s elektrickým pohonom jazdí s nulovými emisiami.

Well-to-Wheel
(od energetického zdroja ku kolesu)
Celková bilancia: Od získania energie až k spotrebe počas jazdy. Vozidlo, ktoré poháňa energia z veterných elektrární produkuje celkovo len jeden gram CO2 na kilometer.

Aj prevádzkové náklady sú podstatne nižšie. Už dnes je spotreba energie elektromobilu na 100 kilometrov výrazne nižšia, e-up! dosahuje náklady asi len 2,69 eur (pri 0,23 eura za kilowatthodinu). So spotrebou 11,7 kWh predstavuje e-up! najúspornejšie vozidlo v svojej triede.

Náklady za servis sú tiež nižšie. Elektromobily nepotrebujú meniť olej ani pokazené sviečky.

Chcete si elektromobil vyskúšať? Objednajte si predvádzaciu jazdu na našom Volkswagen e-up!
 

Vlastníte už elektromobil? Tak neváhajte a navštívte našu novú verejnú nabíjaciu stanicu v priestoroch AUTOMAX PLUS s.r.o. 

ThinkBlue


Chcete sa o e-mobilite Volkswagen dozvedieť viac?

Navštívte stránku VW e-mobility alebo kontaktujte našich predajcov: 


papsoPeter Papšo                                                     
predaj vozidiel VW

m: 0902 966 022
t: 042 437 92 17
@: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.vojtasBoris Vojtáš
predaj vozidiel VW

m: 0902 966 023
t: 042 437 92 17
@: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.