NOVÁ ŠKODA SCALA

 Nový charakter, nové technológie, nové meno: Česká automobilka dopĺňa ponuku vozidiel obľúbenej kompaktnej triedy o auto ŠKODA SCALA.

 

Úplne nový model ŠKODA ponúka vysokú úroveň aktívnej i pasívnej bezpečnosti, full LED predné i zadné svetlomety, veľkorysú ponuku miesta pre cestujúcich aj batožinu a mnoho Simply Clever prvkov. K dispozícii je päť motorov, ktorých výkonové spektrum siaha od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k). Päťdverový hatchback kombinuje emocionálny design, vysokú funkčnosť a najmodernejšie možnosti konektivity. Medzi kľúčové prvky patrí centrálny displej umiestnený vysoko v zornom poli vodiča a prepracovaný prístrojový panel.

DIZAJN

Značka ŠKODA po prvýkrát predstavuje nový emocionálny dizajnový jazyk vozidla i jeho interiéru v sériovo vyrábanom modeli ŠKODA SCALA. Česká automobilka už vzbudila pozornosť štúdiou ŠKODA VISION RS na parížskom autosalóne. Novým modelom urobila česká značka veľký krok aj po technickej stránke. Preto sa názov SCALA, ktorý pochádza z latinčiny a v preklade znamená schody alebo rebrík, k nemu skvele hodí. Vozidlom SCALA postúpila značka ŠKODA v oblasti vývoja vozidiel hneď o niekoľko priečok. Vozidlo skvele vystihuje súbor hodnôt značky ŠKODA.

Nové tvary, dynamické dizajnové prvky a ostro rezané línie dodávajú autu veľmi emotívny a autentický vzhľad so silnou vlastnou identitou. Ako prvý model značky ŠKODA charakterizuje nové auto ŠKODA SCALA ďalší vývojový stupeň dizajnového jazyka značky ŠKODA, ktorý sa bude aplikovať aj na budúcich vozidlách českej automobilky. Ako prvé sériovo vyrábané auto ŠKODA v Európe má ŠKODA SCALA na zadných dverách namiesto loga nápis ŠKODA.

ROZMERY

ŠKODA SCALA vstupuje do triedy kompaktných vozidiel s veľkoryso poňatým interiérom. Dĺžka nového kompaktného vozidla je 4 362 mm, šírka 1 793 mm a výška 1 471 mm. Rázvor náprav o dĺžke 2 649 mm je jedným z parametrov, ktorý pri modely SCALA umocňuje veľmi dobré jazdné vlastnosti. Veľkorysými rozmermi interiéru sa vozidlo ŠKODA SCALA v niektorých parametroch podobá modelu ŠKODA OCTAVIA. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách je 73 mm (rovnaká dĺžka je aj pri aute ŠKODA OCTAVIA), šírka vo výške lakťov na zadných sedadlách je 1 425 mm (1 449 mm vo vozidle ŠKODA OCTAVIA) a priestor pre hlavu cestujúcich na zadných sedadlách je 982 mm (980 mm vo vozidle ŠKODA OCTAVIA). 

ŠKODA SCALA má aj ďalšiu črtu, ktorá je typická pre modely značky ŠKODA. Disponuje totiž jedným z najväčších batožinových priestorov vo svojej triede – základný objem ponúka 467 litrov, sklopením zadných sedačiek môžeme objem batožinového priestoru zväčšiť až na 1 410 litrov.

INTERIÉR

Charakteristická linka okolo vysoko umiestneného displeja je v harmónii s líniami kapoty. Pod displejom vytvára ergonomickú opierku pre ruku, aby bolo ovládanie dotykovej obrazovky pohodlné a presnejšie. Mäkčený povrch prístrojovej dosky s veľkoplošnými dekormi, podobne ako výplne dverí, majú novú, špecifickú úpravu povrchu, ktorá napodobňuje kryštalickú štruktúru. Ide o prvok interiéru, ktorý bude odteraz pre vozidlá značky ŠKODA typický.

Ústredným bodom konceptu interiéru modelu ŠKODA SCALA je obrazovka s uhlopriečkou až 9,2 palca, najväčšia vo svojom segmente, na ktorú dobre vidí nielen vodič, ale aj spolujazdec. Voľne stojaci displej je lemovaný charakteristickou linkou, ktorá sa odvoláva na emocionálne línie kapoty. Táto línia pod displejom okrem toho tvorí aj ergonomickú oporu pre ruku, ovládajúcu dotykovú obrazovku.

Tiež ovládanie klimatizácie v stredovom paneli a tlačidlá pre systém štart-stop, voľbu jazdného profilu alebo parkovacieho asistenta, priamo pred radiacou pákou, sú vo vodičovom dosahu. Bočné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a posilňujú optickú šírku a veľkorysý dojem priestrannosti.

INFOTAINMENT SYSTÉMY

Moderný vzhľad vozidla ŠKODA SCALA doplňujú taktiež najnovšie digitálne technológie integrované vo vozidle. Flexibilne konfigurovateľný Virtuálny Kokpit, ktorý je dostupný na požiadanie, má displej vo veľkosti 10,25“. Ide o najväčší displej v rámci triedy kompaktných vozidiel. Ponuká 5 základných zobrazení. Najlepšie hodnoty vo svojej triede majú aj displeje infotainment systému vo veľkosti až 9,2“. Vďaka novej generácii mobilných online služieb ŠKODA Connect môžu cestujúci pomocou mobilného telefónu zamknúť a odomknúť vozidlo, aktualizovať software infotainment systému, alebo mapy navigácie. 

 

ASISTENČNÉ SYSTÉMY A BEZPEČNOSŤ

Kombinácia asistenčných systémov s množstvom prvkov pasívnej bezpečnosti posúva bezpečnosť vozidla ŠKODA SCALA na veľmi vysokú úroveň. Jedným z asistenčných systémov, ktoré sú vo vozidle ŠKODA SCALA k dispozícii v rozšírenej verzii, je aj systém Side Assist. Súčasťou systému Side Assist je aj systém Rear Traffic Alert. Na dlhých cestách po diaľnici až do rýchlosti 210 km/h sa takisto dá využiť adaptívny tempomat (ACC), ktorý je dostupný na požiadanie. Asistent pre jazdu v pruhoch Lane Assist a Front Assist sú už súčasťou štandardnej výbavy. Front Assist vrátane funkcie núdzovej brzdy sleduje pomocou radaru v meste priestor pred vozidlom a pomáha tak predchádzať nehodám. Užitočným pomocníkom pri parkovaní je na požiadanie dostupný parkovací asistent Park Assist, ktorý vozidlo ŠKODA SCALA automaticky zaparkuje do pozdĺžnych alebo priečnych parkovacích miest a takisto vie z nich aj vyjsť.Pre bezpečnú jazdu a lepšiu viditeľnosť pri jazde vo tme a za zlého počasia ponúka model ŠKODA SCALA full LED predné svetlomety a full LED zadné skupinové svetlá. O príjemné prostredie v interiéri sa stará ambientné LED osvetlenie. V prípade nehody chráni cestujúcich vo vozidle ŠKODA SCALA až 9 airbagov. Multikolízna brzda zabraňuje nekontrolovanému pohybu vozidla po zrážke. Tiesňové volanie sa automaticky aktivuje v prípade aktivácie airbagov alebo predpínačov bezpečnostných pásov cestujúcich na predných sedadlách. 

 

Pre viac informácii kontaktujte nášho predajcu ŠKODA:

EŠÍME SA NA VÁS - ČOSKORO AJ VO VAŠOM MESTE!

dusalovaJana Dušalová
predaj vozidiel Škoda

m: 0902 966 026
@: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.